Tüm Projeler

Bazı işletmeler, değerli görmediklerinden veya kaynak ayırmak istemediklerinden, mobil uyumlu bir web sitesine karşı hala direnç göstermektedir. Onlardan biriyseniz - tekrar düşünün. 2007 yılında yaklaşık 1 milyon mobil web sitesi vardı ve sayının 2020 yılına kadar 220 milyona ulaşması bekleniyor. Mobil uyumlu web sitelerinin önümüzdeki yıllarda katlanarak artacağı açık. Neden olmasın?

                

Müşterileriniz giderek daha mobil hale geliyor

                

Araştırmalara göre, cep telefonuna sahip kişilerin yaklaşık% 40'ı çevrimiçi olmak için kullanıyor ve bunların yarısı günde en az bir kez çevrimiçi oluyor. Haziran 2013 itibariyle, alışveriş eğilimlerinde sismik bir kayma meydana geldi: çevrimiçi alışveriş şampiyonları - tahmin ettiğiniz gibi - mobil cihazlar. Masaüstü bilgisayarları ve dizüstü bilgisayarları geçti. . İnsanlar bilgi ve hizmetlere hızlıca ulaşmak istiyor. Teknolojideki ilerlemeyle, bu bilgilere ve hizmetlere cep telefonları aracılığıyla erişebilmeleri mümkün ve açıkça bu şekilde tercih edelmektedir. Henüz mobil dünyaya adapte olmayan şirketler bu müşterileri çekmek için bu fırsatı kaçırabilir.

                

Google, mobil uyumlu web sitelerine öncelik veriyor

                

Mobil cihazlar arasında web sitelerinin daha yüksek ve güvenli olmasını sağlamak için mobil aramada mobil uyumlu olmayan web sitelerini cezalandırır. Google’ın hedefi, mobil arama trafiği de dahil olmak üzere arama trafiğini artırmaktır ve bunu sizde yararınıza kullanabilirsiniz. Aşağıda, Google'ın blog yayını bu güncellemeyle ilgili:

                

Mobil uyumlu sayfaların mobil arama sonuçlarındaki sıralamasını artırıyoruz. Artık arama yapanlar, dokunarak veya yakınlaştırmadan metnin okunabildiği, hedeflerin uygun şekilde konumlandırıldığı ve sayfanın görüntülenemeyen içerik veya yatay kaydırmayı engellediği yüksek kaliteli ve alakalı sonuçları daha kolay bulabilir.